Halı Yıkama

1994'den bugüne1)  Toz Alma

Halılarınız adresinizden ücretsiz servisimizle teslim alındıktan sonra yıkama aşamasına geçmeden önce toz alım işlemi yapılır.Toz alma işlemi halı    yıkamanın en önemli aşamasıdır.Zira halılarınızın içindeki toz , kıl ve tüğ vb. gibi maddeler tamamen halınızdan arındırılmaz isebu şekilde yıkanan halı bakteri biriktir.Halının cinsine göre tercih ettiğimiz son teknoloji makinelerimizde bu işlem kusursuz bir şekilde sağlanmaktadır.

2) Yıkama 

Tozu alınan halılarınız cinsine göre ayrılır.Farklı türdeki halılar için işletmemiz ayrı makine kullanmaktadır.Çünkü her halı her fırça ve deterjan ile yıkanmamaktadır. Bu yıkama aşamasının önemli bir işlemidir.Aksi halde halılarınızda yıpranma , yırtılma ve renk karışımı gibi sorunlar doğurabilir.Cinsine göre ayrılıp makinesine taşınan halılar sırası ile makineye verilir.Halınızın üzerinde leke varsa özel işlemi uygulanır.Sırası ile ön ve arka yüzü aynı anda yıkanır.Yıkama işleminin sonuna gelindiğinde durulama yaparak , işlemi biten halı rulo halinde makineden alınır.

3) Sıkma (santrifüj)

Endüstriyel yıkama makinemizden rulo halinde alınan halımız sıkma (santrifüj) makinemiz de içerisinde ki su tamamen alınır.Sıkma makinesinin önemi halınızın içerisinde deterjan veya leke için kullanılmış bir kimyasal varsa bunlardan tamamen arındırmak adına önemli bir işlemdir.Tabiki bu işleminde önemli noktaları vardır.Özellikle el dokuma halılarda sıkma zamanlaması çok önemlidir.Aksi halde halınızda renk karışması kaçınılmaz olmaktadır.

4) Kurutma 

Sıkma makinemizden alınan halı kurutma odalarımızda yine halınızın türüne göre asılarak kurumaya bırakılmaktadır.Kurutma işlemi halınızın cinsine göre ayrı odalarda ve şekillerde asılarak kurutulur.

5) Kalite Kontrol

Askıdan kuru vaziyette alınan halılarınız yıkama esnasında gözden kaçan bir detay olup olmadığı kontrol edildikten sonra 3 motorlu endüstriyel süpürgelerimizle son toz alma işlemi uygulanır.

6) Paketleme

Kalite kontrol aşaması tamamlanan halılarımız paketlenip grubuna göre ayrılır ve teslimata hazır edilir.